Jacek Sularz
radca prawny - of counsel
Doświadczenie:
  • studia prawnicze na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach
  • ukończona aplikacja radcowska
  • znajomość języków obcych: angielski
  • reprezentacja klientów w sądach powszechnych w sprawach cywilnych, gospodarczych, rodzinnych, pracowniczych i innych

Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pracę magisterską dotyczącą doręczeń w postępowaniu administracyjnym, broniłem w katedrze prawa administracyjnego, pod kierunkiem prof. Czesława Martysza.

W 2016 r. ukończyłem aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Opolu.

W 2017 r. biegłą znajomość języka angielskiego poparłem certyfikatem FCE, a następnie rozpocząłem szkolenie w Centrum Szkoleń Tłumaczeniowych w Sosnowcu, które zakończyłem egzaminem Toles Advanced dotyczącego języka prawniczego.

W 2018 r. ukończyłem kurs mediacji i jestem wpisany na listę stałych mediatorów sądowych przy Sądzie Okręgowym w Częstochowie, Gliwicach i Katowicach.

Zawodowo od kilku lat jestem związany z kilkoma towarzystwami ubezpieczeń, z którymi współpracuję świadcząc pomoc prawną poprzez reprezentację w Sądach. Współpracuję także z jedną ze śląskich wypożyczalni samochodowych, gdzie zajmuję się tematyką pojazdów zastępczych. Ponadto pracuję dla sektora energetycznego poprzez współpracę na rzecz dwóch spółek – jednej ogólnopolskiej, a drugiej o zasięgu wojewódzkim.

Prywatnie, od ponad 15 lat, pasjonat tenisa ziemnego i wielki fan Rogera Federera. Dawniej instruktor, teraz wyłącznie gracz-amator. Ponad wszystko cenię sobie spędzanie czasu w domu i spacery z moimi psami.