Hubert Nowak
aplikant radcowski
Doświadczenie:
  • studia prawnicze na Uniwersytecie im. Marii Curie-Skłodowskiej (UMCS) w Lublinie
  • znajomość języków obcych: angielski

Jestem absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracę magisterską z zakresu prawa karnego obroniłem pod patronatem prof. dr hab. Marka Mozgawy. W czasie studiów zdobywałem pierwsze doświadczenia zawodowe w lubelskich kancelariach prawnych i prokuraturach. Jestem również absolwentem podyplomowych studiów na kierunku Zarządzenie Restrukturyzacją i Naprawą Przedsiębiorstw w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Aktualnie odbywam aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Opolu.

Z kancelarią radców prawnych Rusek i Partnerzy jestem związany od 2017 r., gdzie zdobywam doświadczenie zawodowe pod okiem wykwalifikowanych i doświadczonych radców prawnych. W swojej pracy w kancelarii skupiam się na kompleksowej obsłudze przedsiębiorców i osób prywatnych i z tym wiążę swoją przyszłość zawodową.

W kręgu moich zainteresowań znajduje się prawo cywilne i gospodarcze, prawo spółek handlowych, prawo pracy oraz prawo restrukturyzacyjne i upadłościowe.

Bez problemów komunikuję się w języku angielskim, którego uczę się od dziecka. Aktualnie uczę się również języka hiszpańskiego, którego nauka sprawia mi wiele przyjemności.

W wolnym czasie dużo jeżdżę na rowerze, spaceruję ze swoim psem rasy Beagle i czytam kryminały. Moją pasją są również podróże (te dalekie i bliskie), które pozwalają mi poznać nowe kultury i kuchnie. W przyszłości chciałbym posiadać dom w Hiszpanii, w którym mieszkałbym podczas trwającej w Polsce zimy – mógłbym wtedy cały rok cieszyć się z uroków słońca, zajadając się paellą.