Oferujemy pomoc prawną dla przedsiębiorców w przeprowadzeniu przez nich postępowań restrukturyzacyjnych i – jeśli to konieczne – również upadłościowych, zgodnie z obowiązującymi przepisami Prawa upadłościowego i Prawa restrukturyzacyjnego.
Pomagamy również konsumentom w ogłoszeniu i przeprowadzeniu upadłości konsumenckiej.
dla przedsiębiorcy, który formalnie nie spełnia ustawowych przesłanek zaistnienia stanu niewypłacalności, ale posiada uzasadnioną wiedzę, że w niedługim czasie zostanie dotknięty problemami finansowymi. Warunkiem jego wdrożenia jest wykazanie, że ogólna suma spornych zobowiązań nie przekracza progu 15% wszystkich wierzytelności uprawniających do głosowania nad układem.
dla przedsiębiorców zagrożonych niewypłacalnością, jak i niewypłacalnych. Niewypłacalność nie powinna być jednak na tyle głęboka, aby niezbędne było podjęcie nadzwyczajnych kroków, takich jak np. sprzedaż mienia czy odstąpienie od zawartych umów. Ten typ postępowania skierowany jest do dłużników, którzy pozostają w sporze ze swoimi kontrahentami, a ogólna suma spornych zobowiązań na dzień otwarcia postępowania musi przekraczać próg 15% wszystkich wierzytelności uprawniających do głosowania nad układem.
dla przedsiębiorców zagrożonych niewypłacalnością, jak i niewypłacalnych. Dla wszczęcia tego typu postępowania, suma wierzytelności spornych uprawniających do głosowania nad układem nie może przekraczać progu 15%. Przyspieszone postępowanie układowe charakteryzuje się wieloma uproszczeniami, które mają doprowadzić do zawarcia układu w możliwie najkrótszym czasie (w założeniu ok. 2-3 miesięcy). Postępowania egzekucyjne dotyczące wierzytelności objętej z mocy prawa układem, wszczęte przed dniem otwarcia przyspieszonego postępowania układowego, ulegają zawieszeniu z mocy prawa z dniem otwarcia postępowania.
dla przedsiębiorców zagrożonych niewypłacalnością, jak i niewypłacalnych. Różni się jednak od pozostałych postępowań restrukturyzacyjnych tym, że w celu uniknięcia ogłoszenia upadłości umożliwia wprowadzenie działań sanacyjnych (np. sprzedaż mienia czy odstąpienie od niekorzystnych umów). Zapewnia również najpełniejszą ochronę przed egzekucją. Tego typu ochrona wiąże się jednak z odebraniem dłużnikowi całkowitego zarządu nad własnym majątkiem.
dla przedsiębiorców, którzy stali się niewypłacalni, tj. utracili zdolność do wykonywania swoich wymagalnych zobowiązań pieniężnych. Celem tego typu postępowania jest zaspokojenie roszczeń wierzycieli z środków pochodzących ze zbycia majątku przedsiębiorstwa upadłego. Całość zarządu nad majątkiem upadłego przejmuje wyznaczony przez sąd syndyk.
dla osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej, a które utraciły zdolność do wykonywania swoich wymagalnych zobowiązań pieniężnych. Po ogłoszeniu upadłości syndyk obejmuje majątek dłużnika, a środki uzyskane z jego sprzedaży przeznacza na zaspokojenie wierzycieli.
w sprawach upadłościowych i restrukturyzacyjnych